Guru i podobni artyści

 Common — Resurrection The Roots —  De La Soul — AOI: MOSAIC THUMP Gang Starr — HARD TO EARN
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Guru, znany również jako Baldhead Slick, tak naprawdę nazywa się Keith Edward Elam. Amerykański raper urodził sie 17 lipca 1966 roku w Bostonie, zmarł na raka 19 kwietnia 2010 roku.

Guru uważany jest za jednego z pionierów połączenia muzyki jazzowej z hip hopem, dzięki serii albumów ”Jazzmatazz”. Pseudonim Guru jest skrotem od słów Gifted Unlimited Rhymes Universal (tłum. Uzdolnione Nieograniczone Uniwersum Rymu) lub rzadziej używanego God is Universal, he is the Ruler Universal (tłum. Bóg jest Uniwersalny, On jest Władcą Uniwersalnym).

Guru pracował w bostońskim pogotowiu opiekuńczym o zaostrzonym rygorze, a później zaczął studia w Atlancie na Morehouse, gdzie uzyskał tytuł naukowy na kierunku biznesu i administracji.

W latach 1986-1988 Guru wydał w wytwórni Wild Pitch Records kilka nowych singli. W sumie raper wydał siedem albumów, z czego ostatni w 2009 roku zatytułowany ”Guru 8.0: Lost And Found”. 1 marca 2010 roku Guru dostał ataku serca, po którym zapadł w śpiączkę. Dwa dni później wybudził się, lecz 19 kwietnia zmarł.

  • Podobne

Komentarze