Hans Zimmer i podobni artyści

 Hans Zimmer — Sherlock Holmes [soundtrack] Hans Zimmer — THE LAST SAMURAI [SOUNDTRACK] Hans Zimmer — Inception (Soundtrack) Hans Zimmer — The Road To El Dorado (soundtrack)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Hans Zimmer i podobni artyści" online

Hans Zimmer - jeden z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Z pochodzenia Niemiec, Zimmer urodził się 12 września 1957 roku we Frankfurcie nad Menem. Muzyk uczył się grać na pianinie od najmłodszych lat, ale kształcił się przede wszystkim w domu, gdyż nie odpowiadała mu dyscyplina zajęć gry na instrumencie w szkole.

Na początku swojej działalności muzycznej, Hans Zimmer związany był z wieloma zespołami, takimi jak: Krakatoa, The Buggles czy Krisma, komponował także jingle do reklam oraz intro do popularnego brytyjskiego programu "Going for Gold". Jego filmowym debiutem była ścieżka dźwiękowa do filmu z 1987 roku, "Terminal Exposure" w reżyserii Nico Mastorakisa. W tym samym roku, Hans Zimmer wyprodukował nagrodzony Oscarem soundtrack do filmu "Ostatni cesarz" Bernarda Bertolucciego. Przełomem w karierze muzyka był film "Rain Man" z 1988 roku, za który kompozytor nominowany był do Oscara.

Hans Zimmer skomponował muzykę do ponad 150 filmów, takich jak między innymi kasowe obrazy: "Król Lew", "Cienka czerwona linia", "Gladiator", "Thelma i Louise", "Mroczny Rycerz", "Incepcja", "Piraci z Karaibów" czy "Sherlock Holmes". Muzyk ma w swoim dorobku wiele nagród, w tym: Oscara za ścieżkę dźwiękową do hitowej animacji Disneya "Król Lew", dwa Złote Globy oraz cztery statuetki Grammy.

Zimmer jest znany z łączenia muzyki poważnej wykonywanej przez orkiestrę z elementami muzyki elektronicznej. Artysta obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest dyrektorem sekcji muzycznej słynnej wytwórni filmowej DreamWorks.

  • Podobne

Komentarze