Happysad i podobni artyści

 Happysad — Ciepło/Zimno Happysad — IN Happysad — Ciepło Zimno Happysad — MÓW MI DOBRZE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Happysad i podobni artyści" online

Happysad - popularna, polska formacja rockowa, która powstała w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzycy grali już jednak wcześniej razem - od 1995 roku jako zespół HCKF (Hard Core`owe Kółko Filozoficzne), a od 1997 jako Happy Sad Generation. Ostateczna nazwa Happysad powstała w 2002 roku i w tym samym czasie powstało pierwsze demo grupy. Obecnie w składzie Happysad znajdują się: Jakub "Quka" Kawalec, Łukasz "Pan Latawiec" Cegliński, Artur "Artour" Telka, Jarosław "Dubin" Dubiński oraz Daniel Pomorski.

Happysad zadebiutował studyjnym albumem, "Wszystko jedno", który ukazał się w 2004 roku. Z krążka pochodzi jeden z największych przebojów zespołu, hit "Zanim pójdę", a sama płyta znalazła się na liście "50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka" magazynu "Teraz Rock". Trzy płyty Happysad: "Nieprzygoda", "Ciepło/zimno" oraz "Jakby nie było jutra" zajęły pierwsze miejsce na liście bestsellerów płytowych w Polsce.

Do najpopularniejszych utworów Happysad należą single: "Łydka", "Nostress", "Bez znieczulenia" czy "Mów mi dobrze". W 2011 roku ukazało się jubileuszowe wydawnictwo zespołu, na którym znalazły się covery utworów Happysad wykonywane przez innych artystów, takich jak: Czesław Śpiewa, Enej, Muchy, Hurt czy Indios Bravos. Muzyka zespołu jest połączeniem rocka z elementami muzyki alternatywnej.

Henri Salvador - francuski piosenkarz jazzowy, kompozytor i gitarzysta, który urodził się 18 lipca 1917 roku w Cayenne w Gujanie Francuskiej. Artysta uczył się gry na gitarze, imitując muzyka Django Reinhardta, z którym współpracował potem w latach 40-tych.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również