Hole i podobni artyści

 Hole — Live Through This Hole — Pretty On The Inside Hole — Celebrity Skin Hole — Nobody's Daughter

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Hole i podobni artyści" online

Hole - amerykański zespół muzyczny, który łączył takie gatunki, jak: rock, muzyka alternatywna, punk, grunge i pop. Grupa powstała w 1989-tym roku w Los Angeles, a założyli ją: Courtney Love - przyszła żona Kurta Cobaina z grupy Nirvana oraz gitarzysta Eric Erlandson. Skład formacji ulegał ciągłym zmianom, do zespołu należeli między innymi: Patty Schemel, Kristen Pfaff i Melissa Auf der Maur.

Hole zadebiutował w 1991 albumem, "Pretty on the Inside", który wyprodukowała Kim Gordon z zespołu Sonic Youth. Płyta otrzymała świetne recenzje i pochodzi z niej przebój "Teenage Whore", który stał się hitem w Wielkiej Brytanii. Drugi krążek, "Live Through This" z 1994 stał się nie tylko sukcesem artystycznym, ale komercyjnym - płyta pokryła się wielokrotną platyną i znalazła się na liście "500 najlepszych albumów wszech czasów" magazynu "Rolling Stone".

Mimo uznania krytyków i fanów zespół rozpadł się w 2002-tym roku, aby powrócić siedem lat później - w 2010 roku grupa wydała czwarty album zatytułowany "Nobody’s Daughter", który otrzymał mieszane opinie krytyków. Dwa lata późnie Courtney Love ponownie ogłosiła rozpad zespołu. Co jakiś czas pojawiają się jednak pogłoski o reaktywacji Hole.

Do najsławniejszych przebojów Hole należą single: "Violet", "Doll Parts", "Celebrity Skin" i "Malibu". Zespół sprzedał ponad 3 miliony egzemplarzy płyt w samych Stanach Zjednoczonych i był czterokrotnie nominowany do prestiżowych nagród amerykańskiego rynku muzycznego, Grammy.  • Podobne

Komentarze