Howard Shore i podobni artyści

 Howard Shore — THE SILENCE OF THE LAMBS (soundtrack) Howard Shore — Lord Of The Rings - The Fellowship Of The Ring Howard Shore — Philadelphia (soundtrack) Howard Shore — LORD OF THE RING: THE FELLOWSHIP OF THE RING [SOUNDTRACK]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Howard Shore i podobni artyści" online

Howard Shore - kanadyjski kompozytor, dyrygent i popularny kompozytor muzyki filmowej, który urodził się 18 października 1946 roku w Toronto. Artysta uczył się grać na instrumentach od najmłodszych lat i był członkiem kilku formacji, między innymi jazzowej grupy Lighthouse.

Na początku swojej kariery, Howard Shore komponował muzykę do programów telewizyjnych, między innymi kultowego, amerykańskiego show "Saturday Night Live", w którym był dyrektorem muzycznym. Jako kompozytor muzyki filmowej, Shore zadebiutował w 1979 roku ścieżką dźwiękową do filmu Davida Cronenberga, "Potomstwo". W późniejszych latach muzyk skomponował muzykę do prawie wszystkich obrazów kanadyjskiego reżysera, między innymi: "Historii przemocy", "Muchy" czy "Niebezpiecznej metody".

W 1991 roku Howard Shore stworzył muzykę do wybitnego, kultowego filmu "Milczenie owiec" Jonathana Demme`a, tym stając się jednym żyjącym kompozytorem, który napisał ścieżkę dźwiękową do filmu, nagrodzonego Oscarami w pięciu najważniejszych kategoriach, w tym za najlepszy film. Największą popularność uzyskał dzięki muzyce do przebojowej trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona, za którą otrzymał trzy statuetki Oscara. Artysta jest także odpowiedzialny za muzykę do trylogii "Hobbit" także autorstwa Jacksona.

Shore skomponował soundtracki do ponad 80 filmów, takich jak: obrazy Martina Scorsese "Wilk z Wall Street", "Aviator", "Hugo i jego wynalazek" czy "Infiltracja", a także: "Filadelfia", "Siedem", "Wątpliwość" czy "Saga Zmierzch: Zaćmienie". Artysta jest także twórcą opery "The Fly", opartej na filmie Davida Cronenberga, która miała premierę w Paryżu w 2008 roku.

  • Podobne

Komentarze