Human League i podobni artyści

 Human League — GREATEST HITS Human League — DARE Human League — Very Best of Human League — Credo

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Human League i podobni artyści" online

Human League to brytyjski zespół muzyczny, założony w 1977 roku tworząć muzykę z gatunku synth pop i new romantic. Obecnie skład zespołu tworzą: Philip Oakey (wokal, instrumenty klawiszowe), Susan Ann Sulley (wokal) oraz Joanne Catherall (wokal).

Pierwszy singiel zespołu Human League zatytułowany ”Being Boiled”, ukazał sie w 1978 roku, a pierwszy longplay ”Reproduction” pojawił się rok później. Z tego również albumu pochodzi utwór ”Empire State Human”, który dostał się na brytyjską listę singli. Następna płyta pt. ”Travelogue” z 1980 roku dotarła do 16. miejsca na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Największą popularność zespołowi Human League przyniósł album ”Dare” wydany w 1981 roku. To właśnie na nim znalazł się wielki przebój grupy ”Don`t You Want Me Baby”. Kolejne single ”Mirror Man” (1982), ”(Keep Feeling) Fascination” (1983) oraz ”The Lebanon” (1984) również odniosły wielkie sukcesy.

W latach 90., po porażce płyty ”Romantic?” zespół Human League przestał występować. Dopiero w 1995 roku po wydaniu albumu ”Octopus” odniosł spory sukces, a singiel ”Tell Me When” dotarł do Top 10 w Wielkiej Brytanii. W 2011 roku Human League wydało dziewiątą płytę w karierze zespołu zatytułowaną ”Credo”, którą promowały dwa single: ”Night People” i ”Never Let Me Go”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również