Imogen Heap i podobni artyści

 Imogen Heap — Speak For Yourself

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Imogen Heap i podobni artyści" online

Imogen Heap urodziła się 9 grudnia 1977 roku w hrabstwie Essex. Angielska multiinstrumentalista, piosenkarka, kompozytorka, twórczyni tekstów, muzyk i producent muzyczny.

Imogen Heap tworzy i produkuje w takich gatunkach muzycznych jak: ambient, alternatie rock, indie rock, pop, elektronica. Była członkini i wokalistka zespołu muzycznego Frou Frou, który był jej wspólnym projektem muzycznym z Guyem Sigsworthem. Debiutancki album artystki Imogen Heap zatytułowany ”I Megaphone”, został wydany w 1998 roku. Płyta otrzymała pozytywne opinie krytyków, którzy porównywali utwory do twórczości PJ Harvey, Kate Bush i Annie Lennox. Drugi album Imogen Heap wydała dopiero w 2005 roku pt. ”Speak For Yourself”. Najnowszy długo oczekiwany przez fanów album ”Ellipse”, został wydany w 2009 roku, który promowany jest przez singiel ”First Train Home”.

Imogen Heap założyła w Wielkiej Brytanii własną firmę Megaphonic Records. Album ”Speak For You” został nagrany w tymże studiu i opracowany przez artystkę łącznie z szatą graficzną.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również