Infernal i podobni artyści

 Cascada — PERFECT DAY Lasgo — Some Things In-Grid —  Danny — Absolute Music 56
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Infernal to duński duet, tworzony przez Lina Rafn i Paw Lagermann. Grupa zasłynęła w 1997 roku po wydaniu singla ”Sorti De L`enfer”. Początkowo zespół składał sie z trzech osób: Lina Rafn, Paw Lagermann i Soren Haarh, który opuścił zespół w 1999 roku.

Pierwszy album duetu Infernal ukazał sie w 1998 roku pt. ”Infernal Affairs”. Trzy lata później ukazały sie dwa kolejne albumy ”Waiting for Daylight” oraz ”Muzaik”. W 2004 roku premierę miała czwarta płyta zespołu Infernal zatytułowana ”From Paris to Berlin”. Tytułowy utwór stał się międzynarodowym przebojem i podbijał listy przebojów w wielu krajach. Dwa lata później z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, piosenka została nagrana ponownie w wersji dla angielskich fanów futbolu pod zmienionym tytułem ”From London to Berlin”. Jesienią tego samego roku Infernal zaprezentował kolejny singiel - ”Self Control”, cover piosenki Laury Branigan z 1984 roku.

Ostatni singiel duet wydał w 2007 roku zatytułowany ”I Won`t Be Crying”. Zespół Infernal znany jest z eksperymentalnych brzmień i niezwykłych połączeń gatunków muzycznych.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również