Iris i podobni artyści

 Krypton — ITALO DISCO Camouflage — Voices & Images Camouflage — Bodega Bohemia Michigan — Graceful And In Sin
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:
  • Mesh

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Iris amerykanski zespół grający muzykę electro/synthpopową. Muzyczny projekt powstał w 1993 roku z inicjatywy dwóch muzyków: Iana Mosleya i Pete`a Trewavasa oraz francuskiego gitarzysty, klawiszowca Sylvaina Gouvernaire.

W 1996 roku pojawił się na składance Electronic Fields, utwór zatytułowany ”Annie, Would I Lie to You”, który wkrótce stał się jednym z najpopularniejszych w klubach. Fani zespołu Iris czekali z niecierpliwieniem na pełny album zespołu. Debiutancki album pojawił się trzy lata później pt. ”Disconnect”, który zyskał uznanie wśród słuchaczy i krytyków.

W 2002 roku, po zmianach personalnych, zespół Iris wydał kolejny singiel ”Unknown”, który promował drugi album zespołu. Od razu dostrzeżono zmianę w brzmieniu grupy - bity stały się bardziej ograniczone i pojawiły sie nawet gitary. Wiosną 2003 roku światło dzienne ujrzał album ”Awakening”, który szczególnym zainteresowaniem cieszył się w Europie. Wkrótce zespół Iris wyruszył w trasę koncertową. Dwa lata później pojawił się trzeci album Iris zatytułowany ”Wrath”. Płyta zawiera energetyczne, przestrzenne gitarowe utwory, co potwierdza promujący singiel – ”Appetite”.

  • Podobne

Komentarze