Ivan I Delfin i podobni artyści

 Krzysztof Krawczyk — Arrivederci moja dziewczyno Top One — No Disco no.1 D-Bomb —  Krzysztof Krawczyk — Złote przeboje – Zaufaj sercu
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Ivan i Delfin to polski zespół muzyczny, który powstał w 2002 roku w Warszawie. Do rozpadu grupy doszło pięć lat później, czyli w 2007 roku. Skład zespołu tworzy: Iwan Komarenko (wokalista, który obecnie koncertuje solo wykonując repertuar zespołu), Łukasz Lazer (gitarzysta), Wojciech „Olo” Olszewki (gitarzysta pianista, kompozytor, aranżer).

Ivan i Delfin wylansowali największy przebój lata 2004 roku - ”Jej czarne oczy”. Z tym samym utworem zespół reprezentował Polskę w Konkursie Eurowizji w 2005 roku, który odbył się w Kijowie. Grupa niestety nie dostała się nawet do finału, brakowało jej zaledwie 4 punktów. W swoim dorobku Ivan i Delfin maja dwa albumy: ”Czarne oczy” (wydano trzy edycje tej płyty - w 2004 roku oraz dwie w 2005) oraz ”Dwa żywioły”, którą wydano w 2006 roku.

W lutym 2007 roku w wyniku nieporozumień wokalisty a resztą członków zespołu Ivan i Delfin, ich dalsza współpraca nie miała sensu i została zakończona. Od tego czasu zaczęto poszukiwać nowego wokalisty. Została nią Aisha i od tego czasu zespół nosi nazwę Aisha i Delfin. Ich pierwszym singlem jest piosenka ”Słodka landrynka”. Kolejnym utworem jest nowa wersja przeboju Ivan i Delfin ”Czarne oczy”.

  • Podobne

Komentarze