Izabela Trojanowska i podobni artyści

 Bajm — SZKLANKA WODY Halina Frąckowiak — Tyle Slonca - Koncert Poswiecony Pamieci Anny Jantar Krystyna Prońko — DESZCZ W CISNEJ Halina Frąckowiak —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Izabela Trojanowska polska piosenkarka popowo-rockowa i aktorka, urodzona 22 kwietnia 1955 roku w Olsztynie.

Izabela Trojanowska zanim rozpoczęła karierę solową brała udział w wielu festiwalach i konkursach, gdzie otrzymywała nagrody i wyróżniania. w 1980 roku Izabela Trojanowska rozpoczęła nowy rozdział w swoim życiu - kariera rockowa z Budką Suflera. W tym okresie lider zespołu skomponował właśnie dla piosenkarki największe przeboje w jej karierze: ”Wszystko czego dziś chcę”, ”Tyle samo prawd ile kłamstw”, ”Tydzień łez” oraz ”Jestem twoim grzechem”. Wszystkie utwory znalazły się na płycie ”Iza”.

Po zakończeniu współpracy z Budką Suflera, Izabela Trojanowska zaczęła śpiewać z zespołem Stalowy Bagaż. Z tym zespołem wystąpiła w 1981 roku w Opolu, śpiewając ”Pieśń o cegle”. Druga płyta piosenkarki zatytułowana ”Układy” ukazała się w 1982 roku, które były bardziej rockowe. Mimo tego płyta nie odniosła większego sukcesu. Tego samego roku Izabela Trojanowska nagrała płytę ”Pożegnalny cyrk”, który zawierał utwory krytykujące stan wojenny. Płyta czekała na wydanie 11 lat. Izabela Trojanowska zdecydowała się na emigrację, przebywała w Holandii, USA, Anglii, Niemczech. W 1989 roku wystąpiła w Sopocie, a pięć lat później razem z Budką Suflera zaśpiewała na ich jubileuszowym tournee. W sumie artystka wydała dziesięć albumów.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również