Jajco I Giganci i podobni artyści

 Jajco I Giganci —  Jajco I Giganci —  Jajco I Giganci —  Jajco I Giganci —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Jajco I Giganci i podobni artyści" online

Tuba.FM ma zaszczyt przedstawić, jednego z najwybitniejszych bluesmanów ostatnich lat. Człowieka, ponownie wprowadzającego czarną muzykę na wielkie sceny. Genialnego gitarzystę, który zainspirowany największymi instrumentalistami, sam staje się jednym z nich! Przed wami Joe Bonamassa! Już za chwilę, to nazwisko będzie kojarzyło się Wam, wyłącznie z pięknym bluesem i rockiem, który usłyszycie w naszej stacji. Radio Joe Bonamassa, to najlepsze kawałki muzyka w jednym miejscu! Znajdziecie tu między innymi „Blues of Desperation” z najnowszego krążka o tym samym tytule, „When The Fire Hits The Sea” z albumu „Black Rock” czy „Colour and Shape”, pochodzący z debiutanckiego „A New Day Yesterday”. Przyłączcie się do nas już teraz!

Utalentowany młodzieniec podbija świat bluesa

Joe Bonamassa urodził się 8 maja 1977 roku. Dokładnie tego samego dnia, 66 lat wcześniej, na świat przyszedł legendarny gitarzysta Robert Johnson – ojciec chrzestny bluesa. Być może, to właśnie swojemu muzycznemu patronowi, Joe zawdzięcza talent. Nie mógłby go jednak rozwijać, gdyby nie ojciec, który prowadził sklep z gitarami. Dzięki temu, młody adept bluesa, już w wieku zaledwie czterech lat zaczął grać na gitarze. A dziś jego poczynania, można usłyszeć w Joe Bonamassa radio.

Młody gitarzysta szybko zaczął dorównywać, o wiele starszym i bardziej doświadczonym muzykom. Dostrzegł to słynny muzyk country, Danny Gatton, który zgodził się udzielać mu zaawansowanych lekcji gry. Pod okiem nauczyciela, technika małego instrumentalisty wskoczyła na jeszcze wyższy poziom, dzięki czemu w wieku 12 lat, mógł wystąpić na koncercie przed samym B.B. Kingiem!

Pierwszym dużym projektem Bonamassy, była supergrupa The Bloodline, w której skład wchodzili synowie taki sław, jak Robbie Krieger, Miles Davis i Berry Oakley. Joe Bonamassa nagrał z nimi tylko jedną płytę, po czym zajął się karierą solową, którą z sukcesami prowadzi do teraz.

Muzyka Joe Bonamassa, została określona mianem „postmodernistycznego bluesa”. Łączy ona bowiem zarówno tradycję grania z delty Mississippi, wpływy tzw. „brytyjskiej inwazji” lat 60`, jak i klasyczne rockowe wstawki. Jednak w dalszym ciągu, artysta pracuje nad rozwojem swojego stylu i brzmienia.

Muzyka w najlepszym wydaniu

Joe Bonamassa radio, to pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela bluesa i muzyki gitarowej w ogóle! Niesamowite solówki, i perfekcyjny „feeling” sprawiają, że muzyka Bonamassy, natychmiast zapada w pamięć. Kawałki takie jak „Jelly Roll”, pochodzące z albumu „Slow Gin”, czy „Bridge to Better Days”, znajdujące się na „You & Me”, dowodzą, że obcujemy z artystą najwyższych lotów. Radio Joe Bonamassa, pozwoli Wam przenieść się do świata bluesa, jakiego jeszcze nie znacie.

  • Podobne

Komentarze