Jan Hammer i podobni artyści

 Level 42 — The Pursuit Of Accidents Vangelis — Voices Jean-Michel Jarre — TEO AND TEA Jean-Michel Jarre — VINTAGE
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Jan Hammer muzyk wykonujący muzykę z gatunku jazz, pop i rock. Urodził sie 17 kwietnia 1948 roku w Pradze. Jan Hammer to syn znanej piosenkarki jazzowej Vlasty Pruchovej i kardiologa Jana Hammera, który również w przeszłości był muzykiem. Od 1968 roku mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych.

Prawdopodobnie największą popularność Jan Hammer zdobył na początku lat 70, kiedy został członkiem Mahavishu Orchestra, grupy jazowo-rockowej. Została założona i kierowana przez gitarzystę Johna McLaughlina. Jan Hammerskomponował i wyprodukował 14 soundtracków, w tym muzykę do 90 odcinków „Miami Vice”, w Polsce znany pod tytułem „Policjanci z Miami” (motyw przewodni serialu stał sie numerem jeden na światowych listach przebojów). Skomponował również muzykę do seriali: „Chancer” oraz „Beyond The Mind`s Eye”.

W latach 1970 - 1990 Jan Hammer współpracował między innymi z Jeffem Beckiem, Alem Di Meolą, Mickiem Jaggerem, Carlosem Santaną, Stanleyem Clarke`em. Jest laureatem dwóch nagród Grammy oraz wielu złotych i platynowych płyt.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również