Janusz Panasewicz i podobni artyści

 Lizar —  Lady Pank — Lady Pank '81-'85 Formacja Nieżywych Schabuff — 24H Lady Pank —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Janusz Panasewicz, a właściwie Jan Panasewicz - to polski wokalista rockowy, autor tekstów, członek zespołu Lady Pank. Artysta urodziła się 18 stycznia 1956 roku w Lipsku, w województwie podlaskim.

Janusz Panasewicz to lider legendarnej polskiej grupy rockowej Lady Pank. Przez wielu krytyków i fanów uważany za najlepszego polskiego wokalistę rockowego lat 80 i 90. Janusz Panasewicz swoją przygodę z muzyką rozpoczął w czasie nauki w liceum. W 1973 roku zajął 6 miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W czasie odbywania służby wojskowej, artysta występował razem z kapelą Desant. Współpracę z zespołem Jana Borysewicza, wokalista rozpoczął w 1982 roku i gra z nimi po dziś dzień.

Janusz Panasewicz jest autorem wielu tekstów dla Lady Pank m.in. takich przebojów jak: ”Młode orły”, ”Nie chcę litości”, ”Na granicy”, ”Znowu pada deszcz”, ”Słońcem opętani”, ”Heroina”. Poza kapelą Janusz Panasewicz występował i nagrywał z takimi gwiazdami jak: Krystyna Prońko, Piotr Zander, Robert Gawliński czy Perfect.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również