Janusz Radek i podobni artyści

 Janusz Radek — Dziwny Jest Ten Świat - Opowieść Niemenem Janusz Radek —  Janusz Radek — Dziwny Jest Ten Świat - Opowieść Niemenem Janusz Radek — DZIĘKUJĘ ZA MIŁOŚĆ

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Janusz Radek i podobni artyści" online

Janusz Radek, a dokładniej Janusz Dariusz Radek, urodził sie 6 kwietnia 1968 roku w Starachowicach. Polski wokalista, aktor teatralny inscenizacji muzycznych, najczęściej tworzy muzykę z gatunku poezja śpiewana.

Janusz Radek współpracował między innymi z Piotrem Rubikiem (”Tu es Petrus”, ”Psałterz wrześniowy”), wydał kilka solowych płyt, z których najważniejsze to: ”Królowa Nocy”, ”Serwus Madonna”, ”Dziękuję za miłość”. Janusz Radek uważany jest za artystę, który nie boi się zmierzyć z repertuarem różnego rodzaju - od Violetty Villas po Czesława Niemena. W 2004 roku był nominowany do Fryderyka w kategorii Wokalista Roku.

W 2003 roku Janusz Radek postanowił zmierzyć się z repertuarem Czesława Niemena. Wykonując utwór z repertuaru Czesława Niemena - ”Dziwny jest ten świat”, Janusz Radek otrzymał Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy i publiczności w trakcie 24. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Efektem jego pracy był album ”Dziwny ten Świat - Opowieść Niemenem” wydany w 2009 roku. Płyta jest zapisem koncertu artysty z towarzystwem orkiestry pod dyrekcją Tomasza Filipczaka. To właśnie od tej kompozycji rozpoczęła się jego wielka kariera.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również