John Frusciante i podobni artyści

 John Frusciante — TO RECORD ONLY WATER FOR TEN DAYS John Frusciante — THE EMPYREAN John Frusciante — Curtains John Frusciante — PBX Funicular Intaglio Zone

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "John Frusciante i podobni artyści" online

John Frusciante- amerykański gitarzysta, wokalista, autor piosenek. Urodził się 5 marca 1970 roku. Najbardziej znany jako gitarzysta zespołu Red Hot Chili Peppers. Z zespołem nagrał pięć albumów studyjnych. Zajął 18. miejsce na liście 100 Najlepszych Gitarzystów Wszechczasów Magazynu Rolling Stone.

John do zespołu dołączył w wieku 18 lat. W czasie jego działalności w grupie powstał album „Blood Sugar Sex Magik”, który przyniósł im światową popularność. Młody muzyk nie był przygotowany na tak duży sukces i odszedł z zespołu w 1992 roku. W tym czasie też uzależnił się od heroiny i kokainy.

Jednak nigdy nie porzucił muzyki. W 1994 roku wydał pierwszy solowy album „Usually just a T-Shirt”, oraz w 1997 „Smile from the Streets You Hold”. Albumy są bardzo psychodeliczne, ciężkie.

John Frusciante, pomimo ogromnego talentu, zatracił się w narkotykach. Wrócił do muzyki po kuracji odwykowej. Nowy życiowy strat pozwolił mu wrócić do zespołu i nagrać płytę „Californication”. Red Chotów opuścił ponownie w 2009 roku, by w pełni oddać się projektom solowym. W 2014 roku ukazał się jego najnowszy album „Enclosure”.

  • Podobne

Komentarze