Johnny Cash i podobni artyści

 Johnny Cash — LIFE Johnny Cash — American V - A Hundred Highways Johnny Cash — Unearthed Johnny Cash — Johnny Cash with His Hot and Blue Guitar

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Johnny Cash i podobni artyści" online

Johnny Cash- ikona amerykańskiej muzyki country, piosenkarz, aktor. Odzaczony Narodowym Medalem Sztuki. Poza country wykonywał muzykę w stylu gospel, spirituals, rockabilly czy rock and roll. Jego znakiem rozpoznawczym były ubrania- zawsze czarne- jako sprzeciw wobec społecznej dyskryminacji i nierówności.

Amerykański muzyk urodził się w 1932 roku. W swoich utworach często wracał do dzieciństwa, do ciężkiej sytacji materialnej jego rodziny i tragicznej śmierci 2 lata starszego brata. Na początku kariery inspirację czerpał z gospel i folku. Muzyką na poważnie zajął się dopiero po 1954 roku, po zwolnieniu z obowiązkowej służby wojskowej.

Johnny Cash w wytwórni Columbia Records nagrał utwór „Don’t Take You’re Guns to Town”, który przyniósł mu ogromną popularność. Jednak wraz ze sława pojawiły się problemy- artysta uzależnił się od alkoholu i narkotyków. Prowadził burzliwe życie podczas tras koncertowych. Uzależnienie doprowadziło go do nieskutecznej próby samobójczej pod koniec lat 60. To wydarzenie sprawiło, że zerwał z wszelkimi nałogami i stał się osobą bardzo religijną.

Cash wydał pod koniec lat 90 swoją autobiografię. Jego najpopularniejsze utwory to „Ring of Fire” oraz „Walk the Line”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również