Journey i podobni artyści

 Journey — Trial By Fire Journey — Trial By Fire Journey — Journey's Greatest Hits Journey — FRONTIERS

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Journey i podobni artyści" online

Journey amerykański zespół rockowy założony w 1973 roku w San Francisco. Obecni członkowie zespołu to Neal Schon, Ross Valory, Jonathan Cain, Deen Castronovo oraz Arnel Pineda.

Początkowo, zespół utworzony z członków grupy Santana i Frumious Bandersnatch, miał pełnić funkcję tzw „backup group” dla artystów z Bay Area. Dosyć szybko formacja zaczęła żyć własnym życiem i rozwijała się pod muzycznym znakiem jazz fusion. Swój pierwszy publiczny występ dali w ostatni dzień 1973 roku w Winterland Balroom w San Francisco. Nazwa zespołu została zaproponowana przez jednego z członków ekipy koncertowej, Johna Villaneuva.

Swój debiutancki album „Journey” grupa wydała w 1975 roku. Płyta nie odniosła żadnego znaczącego sukcesu, podobnie zresztą jak drugi krążek „Look into the Future” wydany rok później. Na skutek tych niepowodzeń zespół zmuszony był przez swoją wytwórnię zmienić nieco styl muzyczny. Po zatrudnieniu takich muzyków jak Steve Perry czy Robert Fleischman grupa uzyskała nowe, świeższe brzmienie. Zmiany wpłynęły także na sukcesy takich albumów jak „Evolution” z 1979 roku czy „Departure” z 1980 roku.

Szczyt popularności Amerykanie osiągnęli w 1981 roku wraz ze swoim ósmym krążkiem „Escape”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych albumów roku. Z płyty pochodzą takie utwory jak „Who`s Cryin` Now”, „Don`t Stop Believin” czy „Open Arms”.

Ostatnia płyta zespołu „Eclipse” pochodzi z 2011 roku. W maju 2014 roku grupa wyruszyła w trasę wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami ze Steve Miller Band.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również