Julio Iglesias i podobni artyści

 Julio Iglesias — My Life - The Greatest Hits Julio Iglesias — MY LIFE - THE GREATEST HITS CD 1 Julio Iglesias — My Life - The Greatest Hits Julio Iglesias — My Life - The Greatest Hits

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Julio Iglesias i podobni artyści" online

Julio Iglesias-hiszpański piosenkarz i autor tekstów. Szacuje się, że wydał ponad 80 albumów, według Sony Music Entertainment, Iglesias jest najlepiej sprzedającym się artystą reprezentującym muzykę latynoamerykańską oraz jednym z największych artystów światowych.

Jego przygoda z muzyką zaczęła się, kiedy to podczas pobytu w szpitalu po wypadku, jedna z pielęgniarek dała młodemu Julio gitarę. W 1968 roku wygrał Benidorm International Song Festival śpiewając „La vida sigue igual”. Jego najważniejszymi albumami z początkowego okresu kariery są „A Flor de Piel”, wydany w 1974 roku z którego pochodzi hit „Manuela” czy „El Amor” z 1975 roku. Po podpisaniu kontraktu z CBS International w 1979 roku Iglesias zaczął śpiewać w różnych językach, takich jak angielski, francuski czy portugalski.

W 1988 wygrał nagrodę Grammy za album „Un Hombre Solo”. W 2011 roku wydał swój ostatni jak dotąd album „Numero 1”. Współpracował i nagrywał duety z takimi artystami jak Diana Ross czy Stevie Wonder. W 2013 roku w Chinach odebrał dwie historyczne nagrody: First & Most Popular International Artist of All Time in China oraz Guiness World Records za najlepiej sprzedającego się męskiego wykonawcę muzyki latino. Prywatnie jest ojcem również popularnego wokalisty muzyki pop Enrique Iglesiasa.

  • Podobne

Komentarze