Kasia Kowalska i podobni artyści

 Kasia Kowalska —  Kasia Kowalska — Samotna W Wielkim Mieście Kasia Kowalska — ANTEPENULTIMATE Kasia Kowalska — PEŁNA OBAW

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kasia Kowalska i podobni artyści" online

Lubisz rockowe brzemienia w polskim wydaniu? Cenisz sobie mocny i interesujący głos? Jak rock to tylko z kobiecym wokalem? Doskonale, mamy coś dla Ciebie! Kasia Kowalska w Tubie.FM zaśpiewa specjalnie dla Ciebie. Tylko u nas wszystkie piosenki artystki, znajdziesz w jednym miejscu.

Kasia Kowalska urodziła się 13 czerwca 1973 roku w Sulejówku. Jej muzyczna biografia rozpoczęła się na początku lat 90. ubiegłego wieku. Związana była wówczas z takimi zespołami jak Evergreen, Human i Talking Pictures, z którymi nagrywała płyty. W 1994 roku ukazał się jej debiutancki album „Gemini”. To właśnie wtedy artystce otworzyły się drzwi, do prawdziwej kariery. Pierwszy studyjny krążek Kowalskiej promowały takie piosenki jak „Wyznanie” i „Kto może to dać”. Krążek pokrył się w Polsce podwójną platyną. Kolejne płyty, m.in. „Koncert inaczej”, „Pełna obaw”, „5” i „Antepenultimate”, przyniosły artystce sławę i stałe miejsce w historii polskiej muzyki rockowej.

Obecnie Kasia Kowalska tworzy, we współpracy z następującymi muzykami: Jerzy Runowski (gitara), Jerzy Markuszewski (perkusja), Bartłomiej Kapłoński (gitara) i Paweł Grudniak (bas). W powyższym składzie artystka występuje, również na scenie. Jej niezapomniane piosenki to „Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Wyrzuć ten gniew” czy „Coś optymistycznego”. Biografia Kasi jest pełna nagród i wyróżnień. Artystka była wielokrotnie nagradzana Superjedynkami. Otrzymała także 3 Fryderyki, w kategoriach Debiut roku (1994), Piosenka roku (1995) oraz Nagroda publiczności (1998). Ostatnią płytę, zatytułowaną „Ciechowski. Moja krew”, wydała w 2010 roku. Album, który szybko pokrył się platyną, został nagrany z okazji dziewiątej rocznicy śmierci wybitnego polskiego muzyka – Grzegorza Ciechowskiego.

Kasia Kowalska to jedna z czołowych polskich wokalistek rockowych. Co więcej, to również kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka. Można rzec, kobieta wielu talentów. U nas znajdziesz wszystkie piosenki i płyty artystki. Długie godziny w rockowym klimacie gwarantowane! Włącz nasze radio internetowe i przełącz się na najlepszą muzykę w sieci.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również