Kasia Nosowska i podobni artyści

 Kasia Nosowska — NOSOWSKA/OSIECKA Kasia Nosowska — 8 Kasia Nosowska — MILENA Kasia Nosowska — PUK PUK

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kasia Nosowska i podobni artyści" online

Katarzyna Nosowska — polska piosenkarka rockowa. Artystka urodzona 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie jest wokalistką kultowego polskiego zespołu rockowego Hey, który powstał w 1992 roku. Wraz z grupą nagrała dziesięć płyt studyjnych na stałe wpisując się na karty polskiej muzyki rockowej.

Solową twórczość Katarzyny Nosowskiej otwiera wydany w 1996 roku album „puk.puk”, który promowany był singlem „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć…”. Kolejne albumy to: „Milena” (1998), „Sushi” (2000), „UniSexBlues” (2007) i „Osiecka” (2008) oraz niezapomniane przeboje: „Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było”, „Gdy rozum śpi” oraz „Tfu”. Do większości swoich przebojów stworzyła również teledyski.

Katarzyna Nosowska swój najnowszy album zatytułowała „8”. Krążek zdobył status platynowej płyty, a promujące go single („Nomada” i „O lesie”) zajmowały wysokie miejsca na listach przebojów. Artystka wielokrotnie nominowana była do prestiżowych nagród. Zdobyła też wiele wyróżnień dla najlepszego albumu i utworu.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również