Katarzyna Groniec i podobni artyści

 Katarzyna Groniec — Listy Julii Katarzyna Groniec — LISTY JULII Katarzyna Groniec —  Katarzyna Groniec —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Katarzyna Groniec i podobni artyści" online

Katarzyna Groniec to polska piosenkarka i aktorka, urodzona 22 lutego 1972 roku w Zabrzu.

Katarzyna Groniec zadebiutowała rolą w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza, gdzie śpiewała m.in. piosenki ”Na strunach szyn” i ”Szyba”. Od tej pory jej kariera nabrała tempa. W 1997 roku zdobyła Grand Prix na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a trzy lata później ukazał się jej pierwszy solowy album zatytułowany ”Mężczyźni”. Na płycie znalazły się takie kompozycje jak: ”Dzięki za miłość”, ”Godzina miłowania”, ”Koi, rani”.

Katarzyna Groniec daje o sobie znać również na licznych festiwalach i koncertach m.in. w Olsztynie, Krakowie i we Wrocławiu. To właśnie tam śpiewała piosenki z repertuaru Bułata Okudżawy, Jacquesa Brela, Astora Piazzolii oraz Marleny Dietrich.

W 2002 roku ukazała się kolejna płyta wybitnej artystki pt. ”Poste Restante”, a dwa lata później Katarzyna Groniec wydała album ”Emigrantka”. W 2007 roku na półki sklepów trafił longplay ”Przypadki”, który był promowany przez singiel ”Będę z tobą”. Najnowszy album pojawił się w połowie października 2009 roku zatytułowany ”Listy Julii”, który jest zapisem koncertu artystki.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również