Katy Perry i podobni artyści

 Katy Perry — One Of The Boys Katy Perry — TEENAGE DREAM Katy Perry — Teenage Dream: The Complete Confection Katy Perry — Prism

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Katy Perry i podobni artyści" online

Katy Perry to urodzona w 1984 roku w Kalifornii piosenkarka amerykańska. Jej prawdziwe nazwisko brzmi Katheryn Elizabeth Hudson. Przydomek artystyczny utworzyła od panieńskiego nazwiska matki. To zarówno piosenkarka, jak i autorka tekstów. Wykonuje muzykę typowo popową, gra także na gitarze. Początkowo zauroczona była muzyką gospel oraz śpiewem w kościele, w którym to jej ociec był pastorem.

Katy Perry jest aktywna muzycznie jest od 2001 roku, ale dopiero w 2007 została zauważona przez Jasona Floma z wytwórni Virgin Records. To pod nadzorem tej firmy wydała kawałki takie jak: Hot N Cold i I Kissed a Girl. Płyty zawierające te utwory sprzedały się w kilkumilionowych egzemplarzach oraz pokryły się platyną. Kolejny krążek wokalistki zatytułowany ,,Teenage Dream” zawierał w sobie single: California Gurls oraz Firework. Dodatkowo w swojej karierze wokalistka współpracowała z takimi gwiazdami jak: Kanye West przy piosence „E.T.” oraz z Timbalandem do utworu If We Ever Meet Again.

Katy Perry była kilkakrotnie nominowana do nagród Grammy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również