Kayah i podobni artyści

 Kayah — THE BEST & THE REST Kayah — STEREOTYP Kayah — STEREO.TYP Kayah — KAYAH UNPLUGGED

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kayah i podobni artyści" online

Kayah to właściwie Katarzyna Rooijens z domu Szczot. Urodziła się w Warszawie w 1967 roku. To polska piosenkarka, autorka tekstów, postać telewizyjna oraz właścicielka własnej wytwórni płytowej Kayax. Charakteryzuje się wykonywaniem muzyki z zakresu pop, soul, jazz oraz folk. Na scenie polskiej zadebiutowała w 1988 roku z utworem Córeczko. Następnie przez kilka lat pracowała nad kolejnymi utworem.

Kayah w 1995 roku wydała swoją autorską płytę, która to nadała rozgłos piosenkarce. Hitami Supermenka i Na językach podbiła serca polskiej widowni. Przy stworzeniu jej kolejnej płyty pomagał jej Goran Bregović, z którym artystka wykonała takie utwory jak: Śpij kochanie, śpij oraz Prawy do lewego. Kolejne płyty oraz nowsze utwory potwierdziły tylko, że jest to wokalista o wyjątkowych umiejętnościach.

Kayah koncertuje, bierze udział w różnego rodzajach festiwalach, nagrywa teledyski oraz udziela się charytatywnie. Można ją również oglądać na ekranach w programach muzycznych. Jej utwory znane są w całej Polsce. Artystka cieszy się ogromną popularnością, posiada fanów w każdym wieku. Każda kolejna płyta przynosi jej rozgłos oraz podbija najwyższe miejsca na listach.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również