Kelis i podobni artyści

 Kelis — The Hits Kelis — Kaleidoscope Kelis — The Neptunes - Presents Clones Kelis — Tasty

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kelis i podobni artyści" online

Kelis to urodzona w 1979 roku amerykańska wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się jako Kelis Rogers-Jones. Swoją karierę rozpoczynała w 1999 roku. Artystka wykonuje muzykę typu pop oraz R&B. W latach młodości śpiewała w chórze kościelnym oraz grywała na fortepianie, saksofonie oraz skrzypcach. Wychowała się w jednej z dzielnic Nowego Jorku, gdzie uczyła się i rozwijała swój talent wokalny.

Kelis w wieku 16 lat, kiedy to uczęszczała do elitarnej amerykańskiej szkoły, założyła trio o nazwie BLU. Następnie współpracowała z grupą muzyczną The Neptunes. To dzięki nim jej kariera nabrała tempa. Piosenkarka wydała kilka albumów solowych, na których znajdowały się takie hity jak: Young ,Fresh N’ New, Trick Me oraz Brave. Dodatkowo kilkakrotnie nagrywała utwory z innymi sławami. Współpracowała z takimi gwiazdami jak: Foxy Brown, P. Diddy, UsherBjörkEnrique Iglesias czy też z Nas.

Kelis na początku swojej kariery była pewną siebie dziewczyną w młodym wieku. Wraz z kolejnymi utworami zdobywała nowe doświadczenia oraz wypracowała swój indywidualny styl muzyczny. Jej głos jej oryginalny, dzięki niemu artystka w swoich piosenkach wyraża wiele emocji.

  • Podobne

Komentarze