Kobranocka i podobni artyści

 Republika — REPUBLIKA Brygada Kryzys — COSMOPOLIS Lombard — KREACJE Ptaky — PTAKY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Kobranocka to polski zespół rockowy powstały w 1985 roku w Toruniu. Zespół gra muzykę odwołującą sie do punk rocka i mocno pacyfistycznymi tekstami. Grupę tworzą: Andrzej „Kobra” Kraiński (wokal, gitara), Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (bas, wokal), Jacek Moczadło (gitara), Piotr „Vysol” Wysocki (perkusja).

W 1986 roku Kobranocka zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. Tego samego roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W 1987 roku ukazała się debiutancka płyta, którą Kobranocka zatytułowała ”Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”. Dwa lata później ukazała się kolejna pt. ”Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover zespołu The Rolling Stones - ”Współczucie dla diabła” oraz Kocham Cię jak Irlandię”.

W roku 1990 zespół Kobranocka wydał kolejną płytę ”Ku Nieboskłonom”, a w 1994 Niech popłyną łzy. Pięć lat później ukazał się krążek ”Gold”, a w 2005 roku ”Sterowany jest ten świat”. Największe przeboje zespołu Kobranocka to m.in.: ”Hipisówka”, ”Jak zapomnieć Cię”, ”List z pola boju”, ”Ela, czemu się nie wcielasz”, ”Nikomu nie wolno się z tego śmiać”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również