Krystyna Prońko i podobni artyści

 Krystyna Prońko — Krystyna Prońko Krystyna Prońko — Poranne łzy i inne tęsknoty Krystyna Prońko — Subtelna gra Krystyna Prońko — '80

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Krystyna Prońko i podobni artyści" online

Krystyna Prońko to polska piosenkarka i kompozytorka, która urodziła się 14 stycznia 1947 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Krystyna Prońko otrzymała nagrody w Opolu i Lublinie za piosenki: ”Po co ci to chłopcze” oraz ”Umarłe Krajobrazy”. Jednym z jej największych przebojów jest utwór ”Jesteś lekiem na całe zło”. Piosenkarka występowała m.in. w Dreźnie, Castlebar i Sopocie, gdzie była wielokrotnie nagradzana. Jednocześnie pojawiała się na festiwalach jazzowych, takicj jak Jazz Jamboree i Praski Festiwal Jazzowy.

Serca publiczności Krystyna Prońko podbiła m.in. takimi utworami jak: ”Papierowe ptaki”, ”Bożek gorzelny”, ”Małe tęsknoty” i ”Modlitwa o miłość prawdziwą”. Artystka zagrała główną rolę w rock operze „3400 lat po Ikarze”. Jej muzyczne dokonania obejmują nie tylko jazz i rock, ale również muzykę współczesną. W 1998 roku ukazała się płyta ”Złość”, na której znalazły się takie, jak: ”10 w skali Beauforta”, ”Księżycowa noc”. Najnowszy album piosenkarki został wydany w 2006 roku i nosił tytuł ”Jestem po prostu”, natomiast rok później ukazała się płyta zawierająca największe przeboje artystki pt. ”Poranne łzy i inne tęsknoty”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również