Kukiz I Piersi i podobni artyści

 Kukiz I Piersi — RAJ NA ZIEMI Kukiz I Piersi —  Kukiz I Piersi — Piracka Plyta Kukiz I Piersi — PRZEBOJE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kukiz I Piersi i podobni artyści" online

Kukiz i Piersi to polski zespół rockowy powstały w 1984 roku w Jarocinie. Niekwestionowanym liderem zespołu jest jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Paweł Kukiz. Zespół charakteryzuje się prześmiewczymi tekstami, które dotykają aktualnych i ważnych spraw społecznych, kulturowych, a przede wszystkim politycznych w Polsce.

Kukiz i Piersi pierwszy album wydali w 1992 roku i zatytułowali go ”Piersi”. Największym hitem okazał się utwór ”ZCHN zbliża się”, za co grupa została oskarżona przez partię o obrazę uczuć religijnych i wezwana do sądu. Rok później zespół wydał kolejny album - ”My już są Amerykany”, na którym naśmiewano się z heavy metalu (”Suka ciemna”), piłkarskich kibiców (”Ułani”), biznesmenów nowego pokolenia (”On nie jest cham”) oraz powszechnej amerykanizacji polskiego rocka (”My już są Amerykany”).

W 1994 roku ukazał się album będący zapisem koncertu grupy w Jarocinie. Kukiz i Piersi w tym samym roku zorganizowali w Niemodlinie koncert z okazji dziesięciolecia istnienia. Następny krążek ”Powrót do raju” z 1995 roku był satyrą ówczesnej sytuacji politycznej. Kolejne płyty zespołu to: ”Raj na ziemi” (1997), ”Pieśni ojczyźniane” (2000), ”Piracka płyta” (2004). Największe hity to zapewne: ”O, Hela!”, ”Całuj mnie”, ”Rowerek”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również