Kurt Nilsen i podobni artyści

 James Blunt — BACK TO BEDLAM James Blunt — ALL THE LOST SOULS Lene Marlin — Lost in a Moment James Blunt — Chasing Time: The Bedlam Sessions
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Kurt Nilsen urodził się 29 września 1978 roku w Norwegii w mieście Bergen.

Kurt Nilsen światową sławę zyskał dzięki zwycięstwu w norweskiej edycji programu „Idol” w 2003 roku. Występ w „Idolu” nie był dla artysty pierwszym pojawieniem się na scenie. Wcześniej, wraz ze swoim zespołem Fenrik Lane został zauważony w rodzinnym Bergen. Nagrodą główną w programie był kontrakt płytowy. Kurt Nilsen cierpliwie pracował przy nagraniach debiutanckiego krążka, a singiel ”She`s So High” ukazał sie już po dwóch tygodniach od finału programu. Piosenka od razu zadebiutowała na pierwszym miejscu norweskiej listy przebojów, pozostając na szczycie przez 9 tygodni. Stała sie najlepiej sprzedającym się singlem w historii norweskiego przemysłu fonograficznego, pokrywając się jedenastokrotnie platyną.

Debiutancki album ”I” wydano we wrześniu 2003 roku i od razu wskoczył na pierwsze miejsce listy sprzedaży albumów. Już w dzień premiery album pokrył się platyną. Po tym jak Kurt Nilsen został laureatem światowego finału „World Idol”, album ”I” ukazał się wielu krajach Unii Europejskiej oraz za oceanem. W marcu 2006 roku Kurt Nilsen powrócił z zupełnie nowym materiałem i nową płytą - ”A Part Of Me”. Krążek promował singiel ”Before You Leave”.

  • Podobne

Komentarze