Leona Lewis i podobni artyści

 Leona Lewis — ECHO Leona Lewis — Glassheart Leona Lewis — LEONA LEWIS Leona Lewis —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Leona Lewis i podobni artyści" online

Leona Lewis — wywodząca się z Wielkiej Brytanii wokalistka z kręgu pop, r&b i soul. Urodziła się 3 kwietnia 1985 w Londynie. Swoją profesjonalną karierę rozpoczęła w 2006 roku, kiedy to zwyciężyła w brytyjskim programie The X Factor. Sukces umożliwił jej nagranie profesjonalnych płyt — od debiutu wydała dwie.

Leona Lewis debiutancki krążek zatytułowała „Spirit”. Wydany w roku 2007 album promowały single: „A Moment Like This”, „Bleeding Love” i „Better in Time / Footprints in the Sand”. Płyta w wielu krajach zyskała status złotej lub platynowej, podbijając listy przebojów w USA i Europie. Do promujących ją singli nagrała teledyski, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów.

Drugi album Leona Lewis wydany został w roku 2009 i nosił tytuł „Echo”. Płyta sprzedała się na świecie w blisko trzymilionowym nakładzie i promowały ją takie przeboje, jak: „Happy” i „I Got You”. Artystka wielokrotnie nominowana była do prestiżowych nagród muzycznych, w tym Grammy i Brit Awards. Występuje też na wielu koncerach.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również