Leonard Cohen i podobni artyści

 Leonard Cohen — Natural Born Killers [SOUNDTRACK] Leonard Cohen — Songs of Love and Hate Leonard Cohen — Recent Songs Leonard Cohen — MORE BEST OF (kompilacja)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Leonard Cohen i podobni artyści" online

Jeśli szukasz wykonawców piosenki autorskiej, to dobrze trafiłeś! Już teraz włącz Tuba.FM i wejdź do świata poetyckich brzmień, w których słowo i spokojna dla ucha muzyka, stanowią nieodłączny duet. A to wszystko, w wykonaniu artysty kompletnego, którym jest Leonard Cohen. Odpal nasze radio internetowe Tuba.FM, aby poznać najsłynniejsze piosenki tego artysty razem z nami!

Leonard Cohen to legendarny kanadyjski songwriter, piosenkarz i poeta w jednym, tworzący piosenki w stylu folk rockowym. Jego biografia artystyczna, rozpoczęła się od pisania wierszy i wydawania tomików poezji. Z kolei kariera muzyczna, ruszyła w 1965 roku, kiedy napisał utwór „Suzanne”, wykonywany przez Judy Collins. Swój pierwszy publiczny występ, Cohen zaliczył w 1967 roku w Town Hall, w Nowym Jorku. To właśnie wtedy, swoje początki ma muzyczna biografia artysty, a wiąże się z tym pierwszy album artysty, zatytułowany „Songs of Leonard Cohen”, na którym znalazły się takie piosenki, jak „Suzanne”, „So Long” czy „Marianne”.

Jednak muzyczna biografia artysty, to o wiele więcej, niż tylko dobrze przyjęty debiutancki album. Leonard Cohen ma na swoim koncie, również takie płyty jak słynne „Death of a Ladies` Man” z 1977 roku, którą poza gitarami, sekcją rytmiczną i instrumentami klawiszowymi, uzupełniły dźwięki instrumentów smyczkowych. Wśród innych ciekawych dokonań piosenkarza, można wyróżnić płyty „New Skin for the Old Ceremony”, „Recent Songs” czy „Various Positions”. Natomiast z najbardziej twórczego okresu Leonarda, pochodzą takie piosenki jak „Hallelujah”, „Dance Me To the End of Love” czy „The Guests”. Kolejne płyty artysty to „I’m Your Man”, „The Future” czy „The New Songs”, na których słychać eksperymenty z muzyką syntezatorową. Jednak piosenkarz nigdy nie zrezygnował, ze swojego pierwotnego stylu, który charakteryzuje się zestawieniem ciepłego barytonu, ze spokojną muzyką gitarową.

Ciekawym faktem jest to, że biografia artysty, zawiera również polski wątek. W latach 80. Leonard Cohen zyskał większą popularność w Polsce, niż w ojczystej Kanadzie. Artysta odwiedził nasz kraj w 1985 roku, z okazji koncertów w Poznaniu, Warszawie, we Wrocławiu i Zabrzu. Występy cieszyły się ogromną popularnością, a muzyk śpiewał w wypełnionych po brzegi salach. Do tej pory Cohen często odwiedza Polskę, a ostatni raz wystąpił w łódzkiej Atlas Arenie w 2013 roku. A więc jeśli chcesz poznać najciekawsze piosenki, z gatunku folkowej muzyki autorskiej, włącz nasze radio internetowe Tuba.FM już dziś! Tylko u nas znajdziesz najlepsze płyty, utrzymane w spokojnej stylistyce, która przeniesie Twoją muzyczną duszę w świat poezji.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również