Liber i podobni artyści

 Liber — Magia Futbolu Liber — SP: CZYSTE SZALEńSTWO Liber — Wczoraj i dziś Liber — Wczoraj i dziś

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Liber i podobni artyści" online

Liber to pseudonim artystyczny polskiego rapera, członka hip-hopowej grupy Ascetoholix - Marcina Piotrowskiego, który urodził się 10 lipca 1981 roku w Obornikach Wielkopolskich.

Od 1998 roku Liber nagrywał wraz z Doniem, a ich praca doprowadziła do stworzenia formacji Ascetoholix. Na początku grupa występowała podczas lokalnych koncertów, jednak coraz szersza publiczność chciała słuchać ich non stop. Pierwszy zarejestrowany materiał ukazał się na kasecie magnetofonowej ”3xlak”. Pierwsza płyta zespołu Ascetoholix zatytułowana ”A” premierę miała w 2001 roku. W sumie grupa ma na swoim koncie trzy oficjalne płyty, poza ”A” są to: ”Apogeum” (2003) i ”Adsum” (2006).

Równolegle członkowie grupy prowadzili solowe projekty. I tak Liber w 2004 roku wydał swoją solową płytę zatytułowaną ”Bógmacher”. Na krążku znalazł się między innymi znany utwór ”Skarby”, w którym refrenie śpiewał Doniu. Kolejnym utworem z tej samej płyty był ”Jedna z dróg”. W 2012 roku Liber wraz z zespołem InoRos nagrał piosenkę ”Czyste szaleństwo”, która stała się ogromnym hitem i nieoficjalnym hymnem reprezentacji.

  • Podobne

Komentarze