Lipali i podobni artyści

 Ray Wilson & Stiltskin — Unfulfillment Kapitan Da — KAPITAN DA Sweet Noise — CZAS LUDZI CIENIA Acid Drinkers — Strip Tease
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Lipali polski zespół muzyczny, grający rocka alternatywnego, założony w 2000 roku przez Tomasza Lipnickiego po rozwiązaniu grupy Illusion w 1999 roku. Obecnie występują w składzie: Tomasz Lipnicki (śpiew, gitara), Adrian Kulik (gitara basowa), Łukasz Jeleniewski (perkusja).

Początkowo Lipali był solowym projektem Tomasza Kipnickiego. Wówczas Lipnicki nagrał debiutancki album ”Li-pa-li” w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W 2003 roku do Lipali dołączyła gitara basowa i perkusja. W takim składzie zespół mógł rozpocząć koncerty jako grupa muzyczna. 27 września 2004 pojawił się album zatytułowany ”Pi”. Krążek został zrealizowany w warszawskim studiu Elektra. W 2007 roku ukazała się kolejna płyta zespołu Lipali. Trzeci krążek nosi tytuł ”Bloo”, który promowany był singlem ”Sen o lepszym dniu”, do którego został nagrany teledysk.

Czwarty album zespołu zatytułowany ”Trio” trafił na półki sklepowe w 2009 roku. Na płycie ukazała się m.in. interpretacja utworu ”Biała flaga” z repertuaru grupy Republika. W 2011 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album koncertu Lipali zatytułowany ”Akustyk Live”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również