Liroy i podobni artyści

 Peja — Na serio Paktofonika — EP Jestem bogiem Fenomen —  52 Dębiec — P-Ń X
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Liroy — słynny polski raper. Urodzony 12 lipca 1971 w Busku Zdroju jako Piotr Marzec całe swoje życie związany był z Kielcami. Bezkompromisowe teksty i ogromna popularność sprawiły, że stał się jedną z najważniejszych osobowości w historii polskiego hip-hopu.

Liroy swój debiutancki album zatytułował „Alboom”. Wydany w 1995 roku krążek osiągną rekordowy nakład (jak na polski album hip-hopowy) i stał się jedną z najważniejszych płyt w historii tego gatunku w Polsce. Krążek pokryty poczwórną platyną promowały przeboje: „Scoobiedoo Ya”, „Śleboda (Sen O Wolności)” i „Scyzoryk”. Kolejne produkcje powiększały popularność rapera. Płyty: „Bafangoo Cz. 1” (1996), „L” (1997), „Dzień Szakala (Bafangoo Cz.2)” (1999) oraz „Bestseller” (2001) — zyskały w Polsce status złotej płyty.

Liroy wyprodukował wiele wideoklipów (między innymi: „…I co dalej?”, „Skaczcie do góry”, „Hello”), często współpracował też ze znanymi muzykami, wśród nich: Lionel Richie, Kayah, Michał Urbaniak. Jego twórczość wielokrotnie nagradzana była prestiżowymi nagrodami muzycznymi.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również