Lumidee i podobni artyści

 Ciara — SP: SORRY Chingy — Jackpot Kevin Lyttle — SP: ANYWHERE Ashanti — THE DECLARATION
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Lumidee, a właściwie Lumidee Cedeño urodzona 24 sierpnia 1984 roku w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku. Lumidee nie jest przeciętną wokalistką RnB, zaczęła śpiewać kiedy miała 12 lat. Zanim zabrała się za pisanie ballad RnB, była samozwańczą raperką.

Po skończeniu szkoły Lumidee rozpoczęła współpracę z DJ Tedsmooth, dzięki któremu wydała swój pierwszy singiel ”Never Leave You (Uh-Oooh)”. Utwór w błyskawicznym tempie stał się światowym hitem tanecznym. Została określona jako „najgorętszy utwór w Nowym Jorku” i odniosła sukces zarówno na antenach radiowych, jak i w klubach.

Niedługo po tym ukazał się debiutancki album Lumidee zatytułowany ”Almost Famous”. Wokalistka miała wówczas 19 lat. Na płycie znajduje się oryginalna wersja singla oraz remix. Jest także utwór ”Crashin` The Party”, w którym wokal piosenkarki miesza się z energicznym głosem N.O.R.E.. Zawartość płyty waha się od bardzo szybkich, energetycznych kawałkach po wolne, melodyjne ballady. Nad materiałem czuwali producenci z pierwszej ligi, a w nagraniach udział wzięło kilku czołowych gwiazd hip-hopu. Druga płyta Lumidee została wydana w 2007 roku. Album ”Unexpected” promuje singiel ”Crazy”, który został nagrany z udziałem Pitbulla.

"
  • Podobne

Komentarze