M83 i podobni artyści

 M83 — Saturdays = Youth M83 —  M83 — Saturdays = Youth M83 — Saturdays = Youth

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "M83 i podobni artyści" online

M83 – elektroniczny duet rodem z Antibes we Francji, w którego skład wchodzi Anthony Gonzalez i Nicolas Fromageau. Nazwę dla projektu zaczerpnięto od jednej z galaktyk, a ich styl muzyczny określa się jako shoegaze lub dream pop.

Zespół zadebiutował wiosną 2001 roku albumem zatytułowanym po prostu „M83”. Niestety wydawnictwo nie przyniosło im pożądanego rozgłosu. Drugi krążek – „Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts” pojawił się dwa lata później i został dobrze przyjęty przez krytyków. Po zakończeniu trasy promującej „Dead Cities…Nicolas Fromageau opuścił projekt. Gonzalez powrócił do studia samotnie, oddając się pracy nad trzecim longplayem, „Before the Dawn Heals Us”, który światło dzienne ujrzał 24 stycznia 2005 roku. Czwarty, „Digital Shades Vol. 1”, oraz piąty, „Saturdays=Youth”, pojawiły się w przeciągu dwóch lat.

19 lipca 2011 „Midnight City”, pierwszy singiel z „Hurry Up, We’re Dreaming” został opublikowany i udostępniony za darmo na stronie zespołu. To właśnie ten utwór przykuł międzynarodową uwagę. Szósty album zajął trzecią pozycję na pięćdziesiąt, a „Midnight City” umieszczono na pierwszym miejscu na sto w podsumowaniu roku 2011 przez serwis Pitchfork.

Od 2009 roku M83 kilkakrotnie koncertował w Polsce, w tym dwukrotnie na gdyńskim festiwalu Open’er.

  • Podobne

Komentarze