Madcon i podobni artyści

 Will Smith — BIG WILLIE STYLE Will.I.Am — flirtini 3 Kardinal Offishall —  Estelle — SP: NO SUBSTITUTE LOVE
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Madcon to norweski duet stworzony przez ciemnoskórych artystów Yosef `Critical` Wolde-Mariam i Tshawe `Kapricon` Baqwa. Początki grupy sięgają 1992 roku, kiedy w Oslo powstała pięcioosobowa grupa Mad Conference, czyli ”MadCon”. Wkrótce trójka pozostałych muzyków odeszła z zespołu i Madcon stał się duetem.

Latem 2000 roku ukazał się pierwszy singiel Madcon zatytułowany ”God Forgive Me”. Wkrótce duet założył własną wytwornię i w listopadzie 2004 roku wydali debiutancki album ”It`s All A MadCon”. Na fali popularności zaczęli koncertować, supportując między innymi takie gwiazdy jak 50 Cent, Wu Tang Clan i Xzibit. Na początku 2007 roku ukazała się druga płyta duetu Madcon. Album ”So Dark The Con Of Man”, zaledwie po trzech godzinach od premiery pokrył się zlotem w rodzimej Norwegii. Na krążku znajduje się singiel ”Beggin”, który podbił europejskie listy przebojów.

Styl muzyków można określić jako retro-urban z silnymi elementami funku, soulu i hip-hopu. Dodatkowo słychać wpływy reggae, muzyki afrykańskiej i latino.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również