Madeleine Peyroux i podobni artyści

 Madeleine Peyroux — HALF THE PERFECT WORLD Madeleine Peyroux — Dreamland Madeleine Peyroux — Smooth Jazz Cafe vol.9 Madeleine Peyroux — CARELESS LOVE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Madeleine Peyroux i podobni artyści" online

Madeleine Peyroux to amerykańska wokalistka jazzowa, autorka tekstów i gitarzystka. Wyróżnia się swoim stylem wokalnym, często porównywanym do Billie Holliday. Sama artystka jako swoje inspiracje wyznaczyła właśnie m.in. Holliday, Édith Piaf, Leonarda Coehna czy Boba Dylana.

Peyroux wychowywała się przemierzając Nowy Jork i Paryż, artystyczne stolice świata. Karierę wokalną rozpoczęła w wieku 15 lat z artystami ulicznymi. Rok później dołączyła do pierwszego zespołu, Lost Wandering Blues, z którym ruszyła w europejską trasę koncertową. W 1996 wydała swoją debiutancką płytę, Dreamland, bardzo dobrze przyjętą przez krytyków. Wkrótce rozpoczęła tournée jako support dla artystek takich jak Sarah McLachlan czy Cesaria Evora i występować na festiwalach jazzowych. Gdy już szum wokół artystki opadł, Peyroux wróciła do muzykowania na paryskich ulicach oraz dawania sporadycznych show w amerykańskich klubach.

Kolejny album, Careless Love ujrzał światło dzienne dopiero w 2004 roku i składał się głównie z coverów idoli wokalistki. Od tego czas wydała w sumie cztery albumy, w tym ostatni z 2013 roku zatytułowany „The Blue Room”.

Makaruk, a właściwie Dariusz Makaruk, to polski producent muzyczny, wykonawca live electronics oraz producent pokazów audiowizualnych. Gra własny repertuar z gatunku jazz, muzyki elektronicznej i experimental ambient.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również