Mafia i podobni artyści

 Andrzej Piaseczny — SPIS RZECZY ULUBIONYCH Pin — MUZYKOPLASTYKA Łukasz Zagrobelny — Ja Tu Zostaję Andrzej Piaseczny — ANDRZEJ PIASECZNY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Mafia to polski zespół pop-rockowy, założony w Kilcach w 1992 roku.

Zespół Mafia zaistniał w 1993 roku utworem ”Krótka piosenka o...”, która pojawiła się na debiutanckim albumie zatytułowanym ”Mafia”. Piosenka stała się hymnem festiwalu w Jarocinie w 1993 roku. Jednak największą popularność zespół Mafia zdobył w drugiej połowie lat 90, dzięki albumom ”Gabinety” i ”FM”. Oba krążki zdobyły status złotej i z nich pochodzą największe przeboje grupy: ”Ja (moja twarz)”, ”Noce całe”, ”W świetle dnia”, ”Imię deszczu”, ”Noc za ścianą”.

W kwietniu 1998 roku zespół Mafia opuścił wokalista – Andrzej Piaseczny, który skupił się na karierze solowej. Jego miejsce zajął Andrzej Majewski, z którym zespół wydał w 1999 roku album pt. ”99”. Od 2003 roku wokalistą został uczestnik II edycji Idol – Bartek Król. W tym składzie zespół Mafia nagrał płytę ”Vendetta”. Jednak po siedmiu latach wokalista podziękował za współpracę i również skupił się na nagraniu solowego albumu. Obecnie zespół występuje w składzie: Tomasz „Joseph” Bracichowicz, Paweł Poros, Kuba Kusiński, Tomasz Murawski i Roman Słomka.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również