Magda Umer i podobni artyści

 Magda Umer — Koncert Jesienny Magda Umer — Wciąż się na coś czeka Magda Umer — Gdzie ty jesteś Magda Umer — Gdzie ty jesteś

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Magda Umer i podobni artyści" online

Magda Umer to polska piosenkarka, aktorka i scenarzystka urodzona 9 października 1949 roku w Warszawie. Współpracowała z Agnieszką Osiecką, Zbigniewem Zamachowskim, Sewerynem Krajweskim. Na swoim koncie ma recitale, spektakle i programy telewizyjne.

Magda Umer urodziła sie w Warszawie, tam też skończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej. Od samego początku związana była z piosenką poetycką i kabaretami. Do największych przebojów artystki można zaliczyć: ”Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”, ”Jestem cała w twoich rękach”, ”Dawno chyba”, ”Oczy tej małej”, ”Już szumią kasztany”. Magda Umer wielokrotnie prowadziła koncert finałowy konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Jest również autorką wielu tekstów piosenek, między innymi: ”Łza na rzęsie”, ”Tak jak w kinie”. Wyreżyserowała także spektakle „Biała bluzka”, „Kobieta zawiedziona” oraz „Zimy żal”. Zagrała także rolę Racheli w „Weselu”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Jest laureatką festiwalu Piosenki w Opolu.

Artystka pierwszą płytę wydała w 1972 roku, zatytułowaną ”Magda Umer”. W sumie Magda Umer wydała 11 płyt, z czego ostatnią w 2010 roku pt. ”Noce i sny”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również