Marcin Rozynek i podobni artyści

 Marcin Rozynek — SECOND HAND Marcin Rozynek — NASTĘPNY BĘDZIESZ TY Marcin Rozynek — UBIERANIE DO SNU Marcin Rozynek — SECOND HAND

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Marcin Rozynek i podobni artyści" online

Marcin Rozynek urodzony 16 maja 1971 roku, to polski wokalista rockowy pochodzący z Żywca. Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiał wraz z zespołem Esther (1989) i Książę i Esther (1992). Należał do zespołu Atmosphere, który powstał w 1993 roku w Lesznie. Kilka lat później ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Atmosphere” (1997), a dwa lata później kolejny „Europa Naftowa”. Atmosphere zostało laureatem nagrody miesięcznika „Tylko Rock”, w kategorii „Płytowy debiut roku 1997, a w 1998 roku Marcin Rozynek wraz z zespołem wystąpił na opolskim festiwalu z piosenką „Niewielki Skrawek Ziemi”.

W 2000 roku Rozynek postanowił popracować nad swoją solową płytą. Efektem pracy była płytaKsięga Urodzaju”, wydana w 2003 roku, zawierająca 11 utworów. Rok później pojawiła się kolejna płyta Marcina Rozynka pt. „Następny Będziesz Ty”, dzięki której zdobył Fryderyka w kategorii „Wokalista Roku, Superjedynkę na festiwalu w Opolu, Eska Music Awards w kategorii „Artysta Roku” i Microfon Popcornu 2004 i 2005. Trzeci solowy album „On-Off” wydano 2006 roku, a w 2009 roku ukazała się ostatnia płyta piosenkarza „Ubieranie do snu”. Największymi przebojami artysty stały się utwory: „Najlepsze”, „Siłacz”, „Nie pasuje”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również