Marek Kościkiewicz i podobni artyści

 Mafia —  De Mono — PLAY Karotka — DZIEŃ KOBIET - MUZYKA JEST Z WENUS CZ.1 De Mono — Paparazzi
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Marek Kościkiewicz urodził się 22 lutego 1960 roku. To polski muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów.

Marek Kościkiewicz w latach 1974-1979 był członkiem zespołu artystycznego Gawęda, z którym występował na wielu scenach za granicą. W 1987 roku Marek Kościkiewicz wraz z Dariuszem Krupiczem i Piotrem Kubiaczykiem założył zespół pop-rockowy, który z początku nazywał się Mono, a następnie De Mono. Przez wiele lat Marek Kościkiewicz był liderem, gitarzystą, a także kompozytorem muzyki i autorem tekstów do największych jego hitów. Zespół koncertował w Polsce i za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz sprzedał milion płyt i otrzymał wiele nagród.

Marek Kościkiewicz współpracował z wieloma polskimi artystami m.in.: Kazik, Kayah, Mafia, Justyna Steczkowska, Doda, Krzysztof Krawczyk. W sumie Marek Kościkiewicz wydał dwa albumy - w 1996 roku ”Tajemnice”, a w 2003 roku ”Moment”. Artysta komponuje, także piosenki do branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej np. „Szczęśliwego Nowego Jorku” (1997), „Fuks” (1999).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również