Maria Peszek i podobni artyści

 Maria Peszek —  Maria Peszek — Jezus Maria Peszek Maria Peszek — MARIA AWARIA Maria Peszek —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Maria Peszek i podobni artyści" online

Maria Peszek, polska aktorka i piosenkarka. Wykonuje muzykę alternatywną. Na swoim koncie ma liczne występy na deskach teatrów w całym kraju, a także szereg kreacji filmowych i telewizyjnych.

Karierę muzyczną podjęła w 2005 roku, debiutując albumem i widowiskiem muzycznym, Miasto mania. Krążek powstał przy udziale Wojciecha Waglewskiego oraz jego synów, znanych pod pseudonimami Fisz i Emade. Trzy lata później światło dziennie ujrzał koncepcyjny album Maria Awaria, poruszający tematykę seksu i cielesności. Płyta wzbudziła kontrowersje, zwłaszcza wśród środowisk prawicowych oraz na łamach tabloidów, co przełożyło się na doskonałą sprzedaż – niecały miesiąc po premierze Maria Awaria pokryła się platyną.

W październiku 2012 artystka wypuściła trzecią płytę zatytułowaną Jezus Maria Peszek, opowiadającą o zmaganiach z neurastenią (postać nerwicy), religijności, polskości czy tradycyjnych rolach społecznych i, rzecz jasna, ponownie wzbudzający szum medialny. W maju 2013 Peszek ogłoszono Kobietą Dekady wg magazynu Glamour.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również