Marillion i podobni artyści

 Marillion — LESS IS MORE Marillion — Fugazi Marillion — THE BEST OF BOTH WORLDS Marillion — MISPLACED CHILDHOOD (1985)  (REMASTER)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Marillion i podobni artyści" online

Marillion powstał w 1979 roku w brytyjskim Aylesbury. Przez wiele lat na scenie muzycznej uzyskał tytuł jednej z najważniejszych grup grających neoprogresywnego rocka. Zespół na początku kariery często zmieniał swoich członków. Ostatecznie skład uformował się w 1989 roku, kiedy to odszedł wokalista, a zarazem lider zespołu — Fish. Na jego miejsce grupa znalazła Steve’a Hogartha, który dołączył do Steve’a Rothery’ego (gitara), Marka Kelly’ego (klawisze), Pete’a Trewavasa (gitara basowa) i Iana Mosleya (perkusja).

Pierwsza płyta Marillion ukazała się w 1983 roku i była nią „Script for a Jester’s Tear”, która pokryła się platyną. Kolejnymi najbardziej popularnymi okazały się krążki „Misplaced Childhood” z 1985 roku (platyna) oraz „Clutching at Straws” z roku 1987 (złoto). W trakcie całej kariery zespół wydał łącznie 35 albumów, z czego 16 jest studyjnych oraz 35 singli.

Utwory, z których Marillion jest rozpoznawalny najbardziej to m.in. „Incommunicado”, „You’re Gone” oraz „Kayleigh”, który był najczęściej puszczanym singlem 1986 roku w BBC Radio 1.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również