Martika i podobni artyści

 Kim Wilde — Come Out And Play Taylor Dayne — Satisfied Sheena Easton — Take My Time Wilson Phillips — Flesh  &  Blood
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Martika, a właściwie Marta Marrero urodziła się 18 maja 1969 roku w Whittier, Kalifornia. To amerykanska piosenkarka pop i aktorka pochodzenia kubańskiego.

Martika zadebiutowała w 1989 roku wydając album zatytułowany po prostu ”Martika”, który przyniosł artystce dużą sławę. Największy sukces odniosła dzięki piosence ”Toy Soldiers”, która znalazła się na debiutanckiej płycie artystki. Utwór osiągnął pierwsze miejsce na amerykańskiej liście przebojów. W późniejszym czasie piosenka została wykorzystana do piosenki Eminema. Przy wydaniu kolejnej płyty pt. ”Martika`s Kitchen” w 1991 roku wokalistce pomagał sam Prince, który skomponował i wyprodukował balladę ”Love... Thy Will Be Done”. Późniejsze single ”I Feel The Earth Move”, ”Water” nie odniosły już tak spektakularnych sukcesów po tym słuch o niej zaginął.

Od tego momentu Martika nie nagrała żadnych nowych piosenek pod swoim pseudonimem. Dopiero w 2005 roku, po tym jak Eminem użył największego przeboju artystki, Martika wydała komplikację swoich przebojów - ”Toy Soldiers: The Best Of Martika”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również