Maxel i podobni artyści

 Weekend — Ona Tańczy Dla Mnie Love System — Letni szał Q Bass & Mp Project —  Boys —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Maxel to zespół muzyczny grający muzykę disco polo. Grupa powstała w 1993 roku w Prostkach koło Ełku. Początkowy skład zespołu to: Bogdan Kukier, Tomasz Mużyło (odszedł w 1995 roku), Marek Zientarski (od 2004 roku stały pobyt w USA), Robert Anulewicz (od 2003 pobyt stały w USA).

W 1995 roku grupa Maxel zadebiutowała w telewizji Polsat, gdzie ukazał się pierwszy teledysk formacji do utworu ”Tylko ty”. Później już było tylko lepiej i kolejno ukazywały się nowe videoclipy do piosenek: ”Tańczmy z cyganami”, ”Usmiechnij się”, ”Nie zabieraj mi strun”, ”Lekcja miłości”. Latem 1997 roku do zespołu dołączyli: Paweł Kaczmarek, Dariusz Laskowski i Mariusz Kołyszko. Tego samego roku Maxel rusza w pierwszą zagraniczną trasę koncertową do USA, Niemiec i Belgii.

W kolejnych latach skład zespołu znów ulega zmianie. Kolejno odchodzi Mariusz, Darek i Paweł, a na ich miejsce pojawiają się: Dominik Golak (występuje z zespołem do dziś), Sebastian Mulewski oraz Marcin Dardziński. Kolejne osiągnięcie grupy Maxel to wydanie płyt: ”Już nie jesteś sam”, ”Zaufaj mi”. Obecnie zespół tworzą: Bogdan Kukier, Piotr Modzelewski, Dominik Golak, Marcin Gręś i Damian Choma.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również