Mc Hammer i podobni artyści

 Kris Kross — Totally Krossed Out Milli Vanilli — The Remix Album Will Smith — WILLENNIUM M.C. Sar & The Real Mccoy — On the Move
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Stanley Kirk Burrell, znany lepiej pod pseudonimem MC Hammer, urodził sie 30 marca 1962 roku w Oakland, w stanie Kalifornia, USA. To amerykański raper, który sławę zdobył w latach 80 i na początku 90.

MC Hammer zadebiutował albumem ”Feel My Power” z 1987 roku, który sprzedał sie w 60 tysiącach egzemplarzy. Po czym raper podpisał kontrakt z wytwórnią płytową i ponownie wydał ten sam album, lecz pod zmienioną nazwą ”Let`s Get It Started”. Album sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy i trzykrotnie pokrył się platyną. Druga płyta artysty ”Please Hammer Don`t Hurt ‘Em” z 1990 roku, zawierała największe przeboje MC Hammer. Należą do nich utwory: ”U Can`t Touch This”, ”Have You Seen Her” oraz ”Pray”. Była to pierwsza płyta hip-hopowa, która sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy i uzyskała status diamentowej.

W 1994 roku MC Hammer wydał kolejną hip-hopową płytę ”The Funky Headhunter”. Po wydarzeniach z 11 września 2001 roku, artysta nagrał patriotyczny longplay zatytułowany ”Active Duty”, a w 2004 album ”Full Blast”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również