Melanie Thornton i podobni artyści

 Sarah Connor — KEY TO MY SOUL Loona — SP: El Tiburon Mark Medlock — Club Tropicana Ich + Ich — Liebe ist... Best Of
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Melanie Thornton, a dokładniej Melanie Janene Thornton to amerykańska piosenkarka pop i dance. Urodziła sie 13 maja 1967 roku, zmarła 24 listopada 2001 roku. Współtworzyła europejską grupę La Bouche.

Pierwszą piosenką Melanie Thornton był utwór ”Sweet Dreams”, który w latach 80, zrobił furorę. Wkrótce do artystki zgłosi się producent Frank Farian, który wziął ją pod swoje skrzydła i wraz z raperem Lanem Mc Crayem stworzyli duet La Bouche. W 2000 roku Melanie Thornton odeszła z zespołu i podpisała umowę z wytwórnia płytową. Pierwszym solowym singlem piosenkarki, był utwór ”Love HowYou Love Me”, który ukazał się w listopadzie 2000 roku. Kolejnym nagraniem była kompozycja ”Heartbeat”.

7 maja 2001 roku Melanie Thornton wydała swój pierwszy i jedyny album zatytułowany ”Ready To Fly”. W listopadzie tego samego roku występowała w Niemczech, z którego leciała do Zurychu. Niestety nigdy do niego nie doleciała - zginęła w katastrofie lotniczej 24 listopada 2001 roku, czyli dwa dni przed wydaniem jej nowego singla i longplaya.

  • Podobne

Komentarze