Mezo i podobni artyści

 Emi —  Sasha Strunin — SASHA Ascetoholix — Wczoraj i dziś Łukasz Zagrobelny —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Mezo czyli Jacek Majer (wcześniej jako Mejger, Mez) to wokalista wykonujący utwory w gatunku hip-hop od połowy lat 90. Raper urodził się 1 lipca 1982 roku w Poznaniu. Mezo wielki sukces odniósł w roku 2003, kiedy wydał album ”Mezokracja”, na którym znalazły się takie utwory jak: ”Żeby Nie Było”, ”Mezokracja” czy ”Aniele”.

W 2006 roku pojawiła się kolejna płyta Mezo pt. ”Eudaimonia”. Materiał, który znalazł się na płycie ma charakter hiphopowo-popowy. Pierwszym singlem promującym krążek była piosenka ”Sacrum”, ale wcześniej udostępnił w sieci utwór „Spirala nienawiści”. Poza tym na wspomnianej płycie znajdują się takie kawałki jak: ”Byłaś serca biciem”, ”Wstawaj”, ”Czerwiec`56” nagrany współnie z Owalem. W niecały rok później światło dzienne ujrzał dwupłytowy album ”Dekada 1997-2007”, który zawierał wszystkie przeboje rapera.

Teksty Mezo skoncentrowane są przede wszystkim na przekazie. Pisze zarówno zaangażowane społecznie piosenki, jak i te bardziej refleksyjne. Mezo pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych polskich raperów m.in.: Duże Pe, Ascetoholix, Liber, Slums Attack. Na swoim koncie ma również wiele nagród i wyróżnień.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również