Mick Jagger i podobni artyści

 Lenny Kravitz — GREATEST HITS Rod Stewart — As time goes by - The Great American Songbook Volume II The Rolling Stones — Pret-A-Porter (soundtrack) Joe Cocker — 9 1/2 WEEKS [SOUNDTRACK]
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Mick Jagger, a dokładniej Sir Michael Phillip Jagger, urodził się 26 lipca 1943 roku w Anglii. To angielski współzałożyciel i wokalista popularnego zespołu rockowego The Rolling Stones. Jest jednym z najsłynniejszych frontmanów w historii rocka.

Mick Jagger jako solista zadebiutował w 1985 roku płytą ”She`s The Boss”, a dwa lata później pojawił się longplay ”Primitive Cool”. Kolejna płyta zatytułowana ”Wanderig Spirit” z 1993 roku nie sprzedała się dobrze i znalazła tylko ponad pół miliona nabywców. Mick Jagger stracił wówczas kontrakt płytowy. Dopiero po ośmioletniej przerwie wydał swój czwarty solowy album pt. ”Goddes In The Doorway”.

W październiku 2007 roku ukazał się krążek ”Very Best of Mick Jagger”. Jest to pierwsza w historii komplikacja, podsumowująca solową karierę wokalisty The Rolling Stones w latach 1970-2001. Utwory, które znalazły się na albumie, zostały osobiście wybrane przez artystę. Mick Jagger jest wykonawcą opartych na bluesie i soulu melodyjnych, pełnych ekspresji piosenek, które sam komponuje. Jako wykonawca sceniczny zyskał sławę i szokował swobodnym poruszaniem się na scenie. Swoista mimika piosenkarza stała się znakiem rozpoznawczym The Rolling Stones. 4 czerwca 2002 roku Mick Jagger został obdarzony brytyjskim tytułem szlacheckim.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również